Ako zmenšiť fotky

Zoner Photo Studio je ideálny pomocník na zmenšovanie fotiek - či už jednej alebo niekoľkých stoviek naraz. Rozmery fotiek zo súčasných fotoaparátov sú často zbytočne veľké a ich zmenšením môžete ušetriť miesto na disku alebo si potom urýchliť prácu pri posielaní a zdieľaní.

 
 

1) Vyberte fotky

V prieskumníkovi vyberiete medzi vašimi fotkami tie, ktoré chcete zmenšiť. Ak je ich viac, môžete k výberu pridať ďalšie fotky podržaním klávesy Ctrl (a kliknutím na konkrétne fotky). Potom vyvolajte zmenu veľkosti klávesovou skratkou Ctrl + E. Túto voľbu nájdete aj v Menu> Upraviť> Zmeniť rozmery.
 

 

2) Nastavte rozmery

Otvorí sa vám okno, kde v ľavom paneli vidíte všetky vami vybrané fotky. Ich klikaním možno úpravu kontrolovať na všetkých fotkách. V strednej časti sa nachádza porovnanie pôvodnej a výslednej fotografie a pravý panel slúži k voľbe parametrov zmenšenia. Nastavíte tu napríklad rozmery vhodné pre publikovanie na sociálnej sieti (šírka 2048px je vhodná pre Facebook).
 

 

3) Potvrďte zmenu (jednotlivo alebo hromadne)

Fotky následne môžete zmeniť všetky na rovnakú veľkosť kliknutím na Použiť na všetko alebo upraviť každú zvlášť kliknutím na Použiť.
 

 

Zmenšenie veľkosti fotiek je jednou z desiatok funkcií, ktoré nájdete v Zoner Photo Studiu X. Uľahčí vám prácu a výrazne ušetrí miesto na disku alebo v cloudovom úložisku.

Vytiahnite z vašich fotiek to najlepšie, stiahnite si Zoner Photo Studio X hneď teraz a vyskúšajte si ho úplne zadarmo!

 

Už ste len krok od skvelých fotiek

Vyskúšajte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zadarmo a bez záväzkov!
 
Stiahnuť zadarmoPodporuje Windows 8 a 10.