Ako orezať fotku

Orez je jedným z najjednoduchších a najpoužívanejších nástrojov na úpravu fotografií. Môže slúžiť na vylepšenie kompozície, k úprave pomeru strán, alebo odstránenie nežiadúcich objektov na okrajoch fotky.

 
 

1) V module Vyvolať vyberte nástroj Orez a otočenie

Vami vybranú fotku otvorte v module Vyvolať (tým, že vpravo hore zmeniť modul na červený Vyvolať). Potom v paneli nástrojov vyberte nástroj Orez a otočenie. Môžete tiež ušetriť čas a použiť klávesovú skratku C.
 

1) V module Vyvolať vyberte nástroj Orez a otočenie
 

2) Vykonajte orez

Okolo fotky sa objaví orezový rám. Myšou môžete upravovať ohraničenie orezu. To, aký pomer k sebe budú strany orezu držať, určuje voľba Pomer strán. Pre štvorcový obrázok napríklad zvolíte pomer strán 1: 1. Pre ľubovoľný pomer strán zvoľte "Voľný".
 

2) Vykonajte orez
 

3) Dokončite orez

Ak ste s orezom spokojní, môžete kliknúť na tlačidlo Použiť pod nastavením orezu a zmenu tak uložiť. Nezabudnite, zmeny v module Vyvolať sú nedeštruktívne a nezapisujú sa priamo do fotiek. Ak by ste radi výslednú fotku prezentovali mimo Zoner Photo Studia, musíte fotku exportovať kliknutím na tlačidlo Export.

Orez fotky je rýchla cesta, ako z priemernej fotky urobiť fotku skvelú. Vytiahnite z vašich fotiek to najlepšie, stiahnite si Zoner Photo Studio X hneď teraz a vyskúšajte ho úplne zadarmo!

 

Už ste len krok od skvelých fotiek

Vyskúšajte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zadarmo a bez záväzkov!
 
Stiahnuť zadarmoPodporuje Windows 8 a 10.