Sprievodca skvelými jesennými fotkami

 

Prichádza najfotogenickejšia sezóna roka, tak rozhodne nezostávajte doma a vyrazte fotiť! Prinášame inšpiráciu pre vaše jesenné fotenie.

 

Čo fotiť na jeseň a kam za fotkou vyraziť?

 

Miláčikov v lístí

Predovšetkým psíci sa v parku medzi opadaným lístím pekne vybláznia! Idete s nimi na prechádzku? Foťák so sebou!

 

Jesenné dobroty

Radi varíte alebo pečiete? Ešte než sa pustíte do jedla, skúste svoje výtvory nafotiť. Alebo vyrazte von a nafoťte to, čo ochutnávate v jesennom meste.

 

Jesenné portréty

Jeseň pristane všetkým, nehľadiac farbu vlasov alebo očí. Vytiahnite rodinu a priateľov von a urobte im krásne jesenné portrétovky.

 

Kúzelné farby prírody

Farby jesene sú pre fotografa ako návšteva cukrárne. Krásne zábery zaobstaráte všade - v parku, v lese, pri vode, na kopci, vo vinici ... Máte dron? Je čas ísť sa preletieť!

 
 
 
 

Fotky rýchlo pretrieďte

Použite napríklad hodnotenie hviezdičkami. V jesennej aktualizácii sme ho poriadne zrýchlili.

 
 
 
 
 
 
 
 

A nezabudnite ich upraviť!

Tlačí vás čas? Použite presety pre rýchle tónovanie fotiek. Vydali sme už 6 sad s celkom 51 presetmi na stiahnutie zadarmo, môžete ale tvoriť aj svoje vlastné, ukladať ich a zdieľať ich priateľom.

 
 
 
 
 

Alebo máte náladu si s fotkou pekne pohrať? ZPS X nájde pre každú fotku to pravé. A ak nechcete, nemusíte ani opúšťať modul Vyvolať. Aj my sme túto fotku upravili iba za pomocou pár posuvníkov a jednoduchých úprav farieb.

 
 
 
 
 
 
 
 

Jednoduché úpravy ale nájdete aj v Editore. Napríklad pri retušovaní portrétov oceníte Skvapalňovanie. Zabudovaná umelá inteligencia automaticky detekuje tvár na fotke a pomocou pár posuvníkov môžete jemne upraviť jej črty - zoštíhliť, zmenšiť nos, alebo zväčšiť úsmev. Na vašich fotkách to všetkým pristane!

 
 
 
 

Pekné fotky patria do koláže

 

Ďalšou novinkou jesennej aktualizácie sú voľnejšie koláže. Fotky už nemusíte prispôsobovať šablóne - šablóna sa prispôsobí vám. A navyše teraz môžete fotky do koláže vkladať aj celkom nezávisle na šablóne, presne tam, kde sa vám hodí.

 
 

Hotové fotky nahrajte rovno na Facebook či Zoneramu

Nachystať si hotové fotky pre tlač, pre sociálne siete aj prezeranie v počítači či na televízii je vďaka novému nástroju pre export hračka. Všetko to zvládne behom jednej exportnej operácie! A fotky teraz môžete rovno exportovať na Zoneramu aj Zoner Photo Cloud.

 

Ozdobte si domov vlastnými fotkami

Priamo v ZPS X si môžete nachystať a objednať kalendáre, fotoobrazy i fotoknihy. Vytlačené fotopredmety vám dovezieme až domov.