Zorganizujte si fotky

 

Ak máte tisíce fotiek, pravdepodobne ich nemáte zorganizované tak, ako by ste radi. To je v poriadku, vieme, koľko to dá práce. A to je presne dôvod, prečo je Zoner Photo Studio X napchaté funkciami, vďaka ktorým bude organizácia vášho fotoarchívu brnkačka. Čo to znamená? So ZPS X:

  1. Nájdete a zobrazíte skoro zabudnuté fotky oveľa rýchlejšie (ako napríklad tu z letnej dovolenky)
  2. Ušetríte čas tým, že budeme importovať fokty priamo zo svojho foťáku
  3. Budete fotky upravovať hromadne (takže viac času pre vás 😎)

Modul Správca v základe

V tomto videu vás David prevedie modulom Správca:

 

Importujte svoje fotky

S inými software väčšinou nemáte na výber – prvý krok je vždy importovanie všetkých vašich fotiek do programu. Ale so Zoner Photo Studiom X je to iné. Spravujte svoje fotky hneď niekoľkými spôsobmi:

  • priamo z vašej pamäťovej karty (ale to veľmi neodporúčame)
  • pomocou prístupu k akejkoľvek zložke s fotkami vo vašom počítači
  • importovaním svojich fotiek do svojho fotoarchívu

Už sme to spomínali, ale na pripomenutie: Tu je článok, ktorý vám ako importovať svoje fotky do ZPS X vysvetlí podrobnejšie.

Čo je katalóg a prečo ho používať?

To je jednoduché, Zoner Photo Studio X môže dohliadať na zložky vašich fotiek a ukladať všetky zmeny v nich do databázy zvanej Katalóg. Takže zakaždým, keď budete hľadať fotku s konkrétnym popisom, označenú troma hviezdičkami alebo fotky, ktoré vznikli na konkrétnom dovolenkovom mieste, všetko nájdete tak rýchlo, že nestačíte ani žmurknúť. A s priamym prístupom k fotkám to môže byť ešte rýchlejšie.

 

Používanie katalógu je samozrejme voliteľné. Možno ho nebudete potrebovať, pokiaľ chcete so svojimi fotkami pracovať rýchlo. Ale či už sa rozhodnete ho používať, alebo nie, vaše fotky vždy zostanú vaše. ZPS X ich nikdy nezamkne do nejakej skrytej databázy – vždy sa k svojim pôvodným fotkám voľne dostanete.

Nebavia vás videá? Tak si prečítajte o Katalógu na našom magazíne MilujemeFotografii.

A takto môžete pokračovať

Keď už teraz rozumiete tomu, ako funguje modul Správca a Katalóg, môžete sa plnou parou pustiť do toho a dať svojim fotkám rád. A tieto články a videá vám s tým pomôžu:

Máte svoj fotoarchív uprataný? Skvele! Teraz sa môžeme vrhnúť na editáciu pre pokročilých.