Dajte svojim fotkám fyzickú podobu

 

Ďalšie dva moduly Zoner Photo Studia X nájdete pod názvom Tlač a Video. Svoje fotky v nich posuniete na novú úroveň – vytvoríte z nich fotopredmet alebo video. Ako je to možné? David pre vás má pripravenú odpoveď:

Poznámka: Vo videu sa hovorí o module Vytvoriť. Ten sme s novou aktualizáciou 2022 rozdelili na dva samostatné moduly –⁠ Tlač a Video. Spomínané funkcie vo videu sa však ovládajú rovnakým spôsobom, takže pokojne pozerajte.

 

Dajte svojim fotkám tvar

Už to naozaj nemôže byť jednoduchšie. Zachyťte na fotkách to, čo vám robí radosť, fotky upravte a vytvorte z nich krásne fotoobrazy alebo ich poskladajte do fotoknihy. To všetko v jedinom softvéri - Zoner Photo Studiu X. A za pár dní (záleží v akej časti sveta žijete) čakajte kuriéra so svojim výtvorom pred dverami. Alebo si exportujte predpripravené PDF a vytlačte si svoje fotky sami v pohodlí domova.

Rozhranie modulu Tlač je rovnaké naprieč všetkými produktmi. Takže ako príklad môžete použiť tento návod na vytvorenie vlastnej knihy a vytvoriť si napríklad fotoobraz alebo kalendár.

Poznámka: Vo videu sa hovorí o module Vytvoriť, v súčasnosti ho nájdete vo svojom ZPS X pod názvom Tlač.

 

A tiež môžete upravovať videá

Presne tak. A nie len tak obyčajne – v Zoner Photo Studiu X môžete vytvárať 4K h264 a HEVC videa s hudbou, prechodovými efektmi, úpravami farieb. A to aj viacstopové videá. Jednoducho povedané, splní všetky vaše priania pri strihaní videa z dovolenky alebo pri vytváraní videoklipu na rodinnú oslavu. Presvedčte sa sami v module Video.

Ste pripravení? Tu je krátky návod, ako vytvoriť jednoduché video a ešte jeden pre pokročilejších, kde sa dozviete, ako pracovať so stopami, titulkami a prechodmi.

Tip: Vo Video-editore môžete vytvoriť aj vlastný cinemagraph!

alebo vytvoriť časovú slučku

Časová slučka je vlastne séria snímok, ktoré zachytávate v dlhšom časovom okne a neskôr ich po sebe prehráte tak, že pôsobia zrýchlene. Pohybujúca sa obloha, premávka na cestách... Už ste sa s tým určite stretli. A my pre vás máme dobrú správu - toto v Zoner Photo Studiu x zvládnete tiež. Pripravili sme pre vás nástroje, vďaka ktorým svoje snímky ľahko usporiadate tak, ako potrebujete, a vytvoríte z nich časovú slučku. A bez návodu to nepôjde – tu nájdete, ako na to..

 

A to je zatiaľ všetko… alebo nie?

Moduly Tlač a Video sú poslednou zastávkou v našom sprievodcovi Zoner Photo Studiom X. Každý z modulov sme sa vám snažili predstaviť komplexne – ukázať vám rýchle a praktické úpravy – aby ste mali predstavu o tom, na čo môžete Zoner Photo Studio X používať. Ale nezabúdajte, že je v ňom toho oveľa viac.

Ale hlavne: Bavte sa pri úprave svojich fotiek!

Nezabudnite, ak budete mať niekedy pocit, že ste sa stratili a budete potrebovať so Zoner Photo Studiom X pomôcť, vždy sa môžete obrátiť na náš tím podpory. Radi vám pomôžu.