Naučte sa pracovať s olejomaľbou

Filter Olejomaľba je jedným z najzábavnejších efektov Zoner Photo Studia. S jeho pomocou vytvoríte z vašej fotky výtvarné dielo ako z doby starých majstrov. Poďme sa pozrieť, ako na to.

 
 

1. Vyberte vhodnú fotografiu

Najlepšie výsledky dosiahnete pri fotografiách, ktoré obsahujú čo najväčšie množstvo hrán a zreteľných línií. Filter Olejomaľba ich totiž zaoblí a vyhladí. Na nasledujúcom obrázku si uvedieme niekoľko príkladov viac či menej vhodných fotiek.
 

 

Vhodné fotografie

Oba obrázky obsahujú veľké množstvo zreteľných priamych línií, ktoré sa po použití filtra krásne "rozpijú". Všimnite si, že nezáleží, či je fotka farebná alebo čiernobiela. Dôležitý je jej obsah a technické spracovanie.
 

Nevhodné fotografie

Tieto fotografie obsahujú menej výrazné línie (veľká plocha oblohy, voda fotená na dlhší expozičný čas), použitie filtra Olejomaľba by tak želaný efekt neprinieslo.

 

2. Nastavte filter

Akonáhle ste si vybrali vhodnú fotku, prepnite sa do Editora a v pravom paneli pri zvolenom nástroji Domov ikona domůnájdete v sekcii Efekty nástroj Olejomaľba ikona maliarskej palety.Nájdete ho až v druhej polovici zoznamu nástrojov.

Teraz nastavte silu filtra a mieru krytia vrstvy. Rozdiel medzi pôvodnou a upravenou fotkou zobrazíte kliknutím na ikonku Zobraziť obrázok pred úpravam ikona zobrazit obrázek před úpravami.Ak chcete efekt ešte viac zvýrazniť, vezmite upravenú fotku a "prežeňte" ju filtrom znova.
 

Pomocou posuvníka si porovnajte rozdiel medzi pôvodným a upraveným obrázkom.
 

Akonáhle ste s výsledkom spokojní, kliknite na Použiť a fotku uložite. Ak plánujete filter Olejomaľba použiť na viacerých podobných fotiek, zjednodušte si prácu a uložte si nastavenia efektu kliknutím na ikonku disketyikona uložit.

 

3. Pochváľte sa s výsledkom

S filtrom Olejomaľba vytvoríte nevšedné fotky, s ktorými by bola škoda sa nepochváliť. Zoner Photo Studio preto ponúka rad možností, ako fotky zdieľať s vašimi blízkymi. Tlačidlo pre zdieľanie nájdete vpravo hore vedľa tlačidla Uložiť.
 

Sdílení
 

Okrem zdieľania na sociálne siete môžete fotky poslať tiež emailom alebo ako odkaz cez chat. Pri posielaní emailom alebo odkazom môže byť fotka ľubovoľne veľká, nebudete totiž posielať priamo ju, ale odkaz na Zonerama, kam ZPS fotku automaticky nahrá.

 

Z vašej upravenej fotografie si tiež môžete nechať vytvoriť krásny fotoobraz. na vašu stenu - priamo zo Zoner Photo Studia v jeho module Vytvoriť.

 
 

Už ste len krok od skvelých fotiek

Vyskúšajte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zadarmo a bez záväzkov!
 
Stiahnuť zadarmoPodporuje Windows 7,8 a 10.